Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
KUBAN DEVLET TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

 

ÜNİVERSİTE

   

RUSYA FEDERASYONU 

 

Kuban Devlet Teknik Üniversitesi
Кубанский государственный технологический университет

 

kubstu1

Rusya 'nın Krasnodar şehrinin Teknik Üniversitesi olan Kuban Devlet Teknik Üniversitesi 1918 yılından beridir ; 45 bilimsel araştırma, uygulama ve tasarım birimiyle 8 fakülte ve 5 enstitü ile 1400 'den fazla eğitim ve öğretmen personeli ile 25.000 öğrenciye teknik yüksek eğitim sunmaktadır. Yeni bilgi – bilişim teknolojilerinin uygulanmasında uygulanmakta olan öğretim yöntemleri ; uluslararası sanayi ileri teknolojileri, görsel medya teknolojilerine dayalı elektronik ders kitapları, bilgisayar simülatör sistemleri, laboratuar kılavuzları, test ve öğretim sistemleri ile yazılım ürünleridir. Üniversite kütüphanesi öğrencilerin internet aracılığıyla dünyanın bütün bilgi kaynaklarına erişim sağlar. Krasnodar Kuban Devlet Teknik Üniversitesi 'nin misyonu 21. yüzyıl dünyasına hizmet edecek öğrencilerin bilgi ve bilim ile donatılmış hazırlamaktadır. Bağımsız eylemin sonuçlarını planlama ve öngörüyü sağlayan , sorunu çözmek için inisiyatif alan, sosyal bireyler yetiştirmektedir.

Kuban Devlet Teknik Üniversitesi Rusya'nın önde gelen en büyük eğitim ve araştırma merkezlerinden biridir. Kuruluşlar ve şirketler için ekonomi, mühendislik, imalat, enerji, inşaat, yol, petrol ve doğal gaz profillerinde uzmanlar yetiştirir.

Kuban Devlet Teknik Üniversitesinin eğitim'de ki kilit hedefleri ;temel eğitim sağlanması, özel modern bilgi ile donatılan öğrenciler; öğrenmek, öğretmek, geliştirmek için yetiştirmektir.

kubstuk

 

Yüksek öğretim programlarının tümünde eğitim matematik, fen, sosyal, ekonomik ve özel çalışmalarda temel eğitim sürekli olan bir programa dayanır. Tüm bölümlerin müfredatı, eğitim içeriği ve kalitesi izlenmektedir. Eğitim ; yerli – yabancı bilim adamları ve teknolojinin en son başarıları ile bilimsel araştırma sonuçlarına göre düzenlenmektedir.

kuban-devlet-teknik-üniversitesi

Kuban Devlet Teknik Üniversitesi eğitimde yenilikçi faaliyetleriyle prestijini korur, yüksek kalitede eğitim vererek dünya üniversiteleri arasında rekabeti arttırır. Kuban Devlet Teknik Üniversitesi Avrupa standartlarına uygun, yüksek kaliteli eğitim hizmetleri elde etmeye çalıştığı için uluslararası onursal Avrupa Kalite Ödülünü layık görülmüştür. Eğitim süreci yeni bilgi ve geleneksel teknolojilerinin öğretim araçlarının kullanımına dayalıdır.

 

kuban-devlet-teknik-üniversitesi1

Eğitim süreci elektronik kitaplar, egzersiz ekipmanları, laboratuvar dersleri, test sistemleri, multimedya teknolojisine dayalı eğitim sistemleri , bilgisayar destekli tasarım, endüstri bilgisi, sayısal kütüphaneler, telekomünikasyon (e-posta ile veritabanları dahil olmak üzere, yazılım eğitim ürünleri kullanır forum, sohbet). 1,200000 materyala sahip kütüphanesi ile bölgede ki en büyük teknik kütüphanesiyle işlemektedir. Kuban Devlet Teknik Üniversitesi Mezunlarının istihdam edilme oranı %97 ile göze çarpmaktadır.

 

KRASNODAR

   

KRASNODAR ŞEHRİ

krasnodar sehri körüsü

 

Çariçe Ekaterina tarafından kurulan Kuban Eyaletinin başkenti Krasnodar , Rusya 'nın Gürcistan sınırına yakın Karadeniz ve Azak denizi arasında yer almaktadır. Azak denizine 120 km. ve Karadeniz’e ise 100 km. uzaklıktadır. Krasnodar 120 milliyetten insanın yaşadığı metropolit bir kent olup nüfusu 900.000 civarındadır. Dünya'nın en cazip ve en iyi yaşam kenti ödülünü 2011 yılında alanKrasnodar 'ın tam içinden geçen Kuban nehri şehri 2 ye bölmektedir. Samsun ile kardeş şehir olup , Krasnodar'da Türk konsolosluğu bulunmaktadır.

Krasnodar-Sehri

KRASNODAR EĞİTİM

 

Krasnodar bilim, eğitim ve kültür merkezidir. 12 üniversite ,35 'i aşkın yüksek okul ve enstitü bulunmakta , 100.000 'i aşkın yerli – yabancı üniversite öğrencisi eğitim – öğretim görmektedir. Krasnodar aynı zamanda bir öğrenci şehridir. Dünya'nın birçok ülkesinden gelen öğrenciler çeşitli branşlarda eğitimlerini sürdürmektedirler. Şehrin önde gelen üniversiteleri Kazan Devlet Üniversitesi , Kazan Devlet Teknik Üniversitesi , Kazan Devlet Tıp Üniversitesi 'dir. Bu üniversitelerde Türk öğrenciler de eğitim ve öğretim görmektedir. Öğrencilerin yoğun nüfus kapladığı şehirde eğitim ile ilgili birçok etkinlik ve faaliyet olmaktadır. 

 

 

KRASNODAR GEZİLECEK YERLER

Krasnodar şehrinin en ünlü caddesi olan Krasnaya caddesi üzerinde 12 adet tiyatro bulunmaktadır. kırmızı güzel cadde anlamına gelen Krasnaya Caddesi üzerinde Avrupa’nın en büyük fıskiyeli çeşmesine ev sahipliği yapan Tiyatro Meydanı görülmesi gereken diğer güzel yapılar arasındadır. Cadde üzerinde bovling salonları, sinema salonları ,  alışveriş merkezleri,  atari salonları,  kumar salonları ve restoranların hepsini bulmak mümkündür. 

Krasnodar ; Kültür merkezleri, arkeoloji ve sanat müzeleri, müzikal kompleksleri, opera ve bale salonları , aquaparklar (su parkı ), şehir parkları ve botanik bahçeleriyle kültürünü yansıtır. Otobüs duraklarındaki mozaikleri, heykel ve kabartmalarıyla şehir insanı adeta büyüler. Kentin özelliklerinden biri de Katerina’nın sarayının bu kentte oluşu. Puşkin Kütüphanesi şehrin en fazla bilinen sembollerindendir. St. Catherine Katedrali; Devlet Sanat Müzesi; Maksim Gorki’nin adının verildiği bir park  ve tiyatro salonu; Güney Rusya’nın en iyi akustiğine sahip olduğu söylenilen Krasnodar Filarmonik Topluluğu’na ait harika bir müzik salonu; Devlet Cossack Korosu ve Krasnodar sirki görülmesi gereken diğer güzel yapılar arasında. Kuban Nehri’nin üstünde bulunan köprü ilginçtir. Yeni evli çiftler köprünün korkuluklarına kilit asıyorlar ve kilitler onların evliliklerini sağlamlaştıracak ve hiç ayrılmayacaklardır.

 

Büyük bir sanayi merkezi olan Krasnodar gıda, makine, kimya, petrokimya, mikrobiyoloji, inşaat, enerji sektörü önde gelir. Tarıma elverişli geniş ovaları bulunmaktadır. Daha çok tarımla uğraşılmaktadır. Kavun, karpuz, şeker pancarı, ayçiçeği  benzeri sebze ve meyveleri yetiştirilmektedir. Dünyada akağacın tek yetiştiği yer olması nedeniyle ormancılık sektörü gelişmiştir. Birçok Türk fabrika ve şirketleri bulunmaktadır. Tarım ve Turizm ana sektörleri oluşturmaktadır. Rusya 'nın en önde gelen Rus şarap üreticileri Krasnodar'ın taman yarım adasında bulunmaktadırlar.  

 

krasnodar-1

 

KRASNODAR SPOR

 

Krasnodar 'da Avrupa'nın en büyük spor kompleksi bulunmaktadır. 2014 yılında, Kış Olimpiyatları Krasnodar ‘a bağlı Soçi şehrinde yapıldı. Yapımı yeni biten “Formula-I” yarış pistine sahip şehrin FK Krasnodar futbol takımı Rusya premier futbol ligin'de mücadele etmekte ve 40.000 kişilik stadı bulunmaktadır. 

 

krasnodar-universiteleriiii

 

KRASNODAR ULAŞIM

 

Hava, Demiryolu,Nehir,Otobüs ve Tramvay gibi tüm ulaşım tercihlerini barındıran önemli bir ulaşım merkezidir.2 büyük tren istasyonu bulunmaktadır. Krasnodar  “Paszkowski Krasnador Uluslararası havaalanından İstanbul'a hergün direkt seferler bulunmaktadır. Ayrıca Samsun'a haftada 2 sefer düzenlenmektedir.KRASNODAR İKLİM 

Şehirde Karasal iklim hakimdir; yazları sıcak, kışları da soğuk geçer. Türkiye iklimini andırır. Büyük hipermarketleri, çeşitli cafe ve restaurantları, gece kulüpleri, sanatsal binaları ile sosyal hayatın canlı olduğu nadide bir şehirdir.

 

KRASNODAR TANITIM VİDEOSU 

 

BÖLÜMLER – ÜCRETLER

   

Kuban Devlet Teknik Üniversitesi – BÖLÜMLER & MASRAFLAR


kuban Devlet Teknik Üniversitesi yurt aylık ücreti20$
Krasnodar şehrinde ortalama aylık yaşam gideri200$ 
1 yıllık sağlık sigortası 110$

  
 

 


 

Makine Mühendisliği Yıllık 1900$ (4yıl)
İnşaat Mühendisliği Yıllık 1600$ (4yıl)
Bilgisayar Mühendisliği Yıllık 2400$ (4yıl)
Yazılım MühendisliğiYıllık 2400$ (4yıl)
Kimya Mühendisliği Yıllık 2400$ (4yıl)
Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği Yıllık 1600$ (4yıl)
Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Yıllık 1600$ (4yıl)
Elektrik Mühendisliği Yıllık 2400$ (4yıl)
Çevre Mühendisliği Yıllık 1600$ (4yıl)
Gıda Mühendisliği Yıllık 1600$ (4yıl)
Kamu Yönetimi Yıllık 1500$ (4yıl)
SosyolojiYıllık 1500$ (4yıl)
EkonomiYıllık 1500$ (4yıl)
Uluslararası İşletme Yıllık 1500$ (4yıl)
Reklamcılık ve Halkla İlişkilerYıllık 1500$ (4yıl)
Kontrol Mühendisliği Yıllık 1600$ (4yıl)

kuban-devlet-teknik-üniversitesi-yurtları

kuban-devlet-teknik-üniversitesi-yurtları1

 

 

 

 

KUBAN DEVLET TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VİDEOSU 

 

VİDEO

   

KRASNODAR TANITIM VİDEOSU 

 

KUBAN DEVLET TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VİDEOSU 

 

BAŞVURU – KAYIT

   

RUSYA FEDERASYONU 
 
Kuban Devlet Teknik Üniversitesi
Кубанский государственный технологический университет
 
BAŞVURU KOŞULLARI :
RUSYA EĞİTİM MERKEZİ
 Lise mezunu olmak TÜRKİYE TEMSİLCİSİ
 YGS 180 puanı aşmakORÇUN ADIYAMAN
  Tel : 0553 353 75 56  

 

AKADEMİK EĞİTİM DİLİ : RUSÇA SON BAŞVURU TARİHİ : 1 EYLÜL


HAZIRLIK EĞİTİMİ ( Rusça Dil Eğitimi )

Başlangıç Tarihi : Eylül – KasımEğitim Süresi : 8 – 10 ay
Bitiş Tarihi : HaziranSınıflar : 6 – 14 kişilik
Konaklama : Üniversite yurdu 1-2-3 kişilik odalarDers saati : Haftada 20 – 25 saat


(Hazırlık eğitimi Alanında uzman Rus eğitmenlerden Rusça dil eğitimi pratik ve teorik  olmak üzere dinleme, anlama, yazma, konuşma ve gramer bilgisi üzerinedir. 
Az düzeyde Rusça veya ingilizce bilmek şart değildir.


GEREKLİ BELGELER :

  • • Pasaport  ( en az 2 yıl geçerliliği olmalıdır)
  • • Lise diploması  ( Valilikten veya Kaymakamlıktan apostile edilmelidir )
  • • Lise Transkripti / Not dökümü ( Valilikten veya Kaymakamlıkten apostile edilmelidir )
  • • Vesikalık fotoğraf  ( 20 adet  ( Mat kağıda , 3×4 ölçülerinde , beyaz fona )
  • • YGS puan cetveli
  • • Nüfus cüzdanı fotokopisi

KUBAN DEVLET TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Ön Başvuru Formu

 

FORMU KONTROL ETTİKTEN SONRA '' Formu Gönder '' butonuna tıklayınız