Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
KUBAN DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ

 

ÜNİVERSİTE

   

RUSYA FEDERASYONU Kuban Devlet Tıp Üniversitesi
Кубанский государственный медицинский университет  

 

ksma3

  Rusya 'nın Kuban eyaletinin başkenti Krasnodar şehrinde 1920 yılında kurulan Kuban Devlet Tıp Üniversitesi Rusya 'da alanında ilk 10 üniversiteden biridir. 7 Fakülte, 68 bölüm 12 konferans salonu, 12 bilgisayar sınıfı, 4 yurt binası, derslikler ve laboratuvarlarıyla; 121 profesör doktor, 350 doçent , 635 öğretim görevlisi ile dünyanın birçok ülkesinden katılan öğrencilerle birlikte toplamda 4000 öğrenci kapasitesine sahiptir. Tıp, Pediatri, Diş hekimliği, hemşirelik ve Eczacılık dallarında eğitim veren üniversite ISO 9001 uluslararası standart kalite yönetim sisteminin uygunluğuna sahip olup prestijini ortaya koymaktadır.

 

Kuban Devlet Tıp Üniversitesi, özellikle histoloji, mikrobiyoloji, ve normal fizyoloji , temel ve uygulamalı bilimsel araştırmalar alanlarında bilime önemli katkılarda bulunmuştur. 
Kuban Devlet Tıp Üniversitesi öğretim personelinin koordinasyonu ile spor ve rekreasyon etkinliklikleriyle öğrenciler arasında sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik eder, eğitim sistemi yöntemleriyle ,modern bilim araştırmalarıyla yenilikçi eğitimin öğrencilere aktarılmasını sağlar. 

Kuban Devlet Tıp Üniversitesi Üniversite kampüsündeki kütüphane 600.00 bilimsel kitabı bünyesinde barınmaktadır. Eğlence merkezinde Konserler, kareografi ekipleri, dans geceleri ve çeşitli yarışmalar ile öğrenciler sosyal hayatı canlı tutar. 

Kuban Devlet Tıp Üniversitesi öğrencilerinin eğitim perspektiflerini genişletmek için ilginç, farklı ve bilgilendirici birçok fırsatı var.

 

Modern toplumun en önemli noktası olan sağlıklı yaşam tarzını, spor'un birçok dalıyla ve Dünya uyuşturucuya hayır günü münasebetiyle yapılan çalışmalarla gençliğe uygulamaktadır. Sigara, alkolizm ve uyuşturucu bağımlılığı üzerine konferanslar düzenlenmektedir. 

Kuban Devlet Tıp Üniversitesi eğitim çalışmalarını entegrasyon çerçevesinde yürütmekte olup, öğrencilerde güçlü bir manevi potansiyel, güçlü ahlaki ilkeler, iradeli ,sosyal, aktif ve kendini motive edebilen son derece başarılı mezunları mesleki hayata sunar. 

 

KRASNODAR

   

KRASNODAR ŞEHRİ

krasnodar sehri körüsü

 

Çariçe Ekaterina tarafından kurulan Kuban Eyaletinin başkenti Krasnodar , Rusya 'nın Gürcistan sınırına yakın Karadeniz ve Azak denizi arasında yer almaktadır. Azak denizine 120 km. ve Karadeniz’e ise 100 km. uzaklıktadır. Krasnodar 120 milliyetten insanın yaşadığı metropolit bir kent olup nüfusu 900.000 civarındadır. Dünya'nın en cazip ve en iyi yaşam kenti ödülünü 2011 yılında alanKrasnodar 'ın tam içinden geçen Kuban nehri şehri 2 ye bölmektedir. Samsun ile kardeş şehir olup , Krasnodar'da Türk konsolosluğu bulunmaktadır.

Krasnodar-Sehri

KRASNODAR EĞİTİM

 

Krasnodar bilim, eğitim ve kültür merkezidir. 12 üniversite ,35 'i aşkın yüksek okul ve enstitü bulunmakta , 100.000 'i aşkın yerli – yabancı üniversite öğrencisi eğitim – öğretim görmektedir. Krasnodar aynı zamanda bir öğrenci şehridir. Dünya'nın birçok ülkesinden gelen öğrenciler çeşitli branşlarda eğitimlerini sürdürmektedirler. Şehrin önde gelen üniversiteleri Kazan Devlet Üniversitesi , Kazan Devlet Teknik Üniversitesi , Kazan Devlet Tıp Üniversitesi 'dir. Bu üniversitelerde Türk öğrenciler de eğitim ve öğretim görmektedir. Öğrencilerin yoğun nüfus kapladığı şehirde eğitim ile ilgili birçok etkinlik ve faaliyet olmaktadır. 

 

 

KRASNODAR GEZİLECEK YERLER

Krasnodar şehrinin en ünlü caddesi olan Krasnaya caddesi üzerinde 12 adet tiyatro bulunmaktadır. kırmızı güzel cadde anlamına gelen Krasnaya Caddesi üzerinde Avrupa’nın en büyük fıskiyeli çeşmesine ev sahipliği yapan Tiyatro Meydanı görülmesi gereken diğer güzel yapılar arasındadır. Cadde üzerinde bovling salonları, sinema salonları ,  alışveriş merkezleri,  atari salonları,  kumar salonları ve restoranların hepsini bulmak mümkündür. 

Krasnodar ; Kültür merkezleri, arkeoloji ve sanat müzeleri, müzikal kompleksleri, opera ve bale salonları , aquaparklar (su parkı ), şehir parkları ve botanik bahçeleriyle kültürünü yansıtır. Otobüs duraklarındaki mozaikleri, heykel ve kabartmalarıyla şehir insanı adeta büyüler. Kentin özelliklerinden biri de Katerina’nın sarayının bu kentte oluşu. Puşkin Kütüphanesi şehrin en fazla bilinen sembollerindendir. St. Catherine Katedrali; Devlet Sanat Müzesi; Maksim Gorki’nin adının verildiği bir park  ve tiyatro salonu; Güney Rusya’nın en iyi akustiğine sahip olduğu söylenilen Krasnodar Filarmonik Topluluğu’na ait harika bir müzik salonu; Devlet Cossack Korosu ve Krasnodar sirki görülmesi gereken diğer güzel yapılar arasında. Kuban Nehri’nin üstünde bulunan köprü ilginçtir. Yeni evli çiftler köprünün korkuluklarına kilit asıyorlar ve kilitler onların evliliklerini sağlamlaştıracak ve hiç ayrılmayacaklardır.

 

Büyük bir sanayi merkezi olan Krasnodar gıda, makine, kimya, petrokimya, mikrobiyoloji, inşaat, enerji sektörü önde gelir. Tarıma elverişli geniş ovaları bulunmaktadır. Daha çok tarımla uğraşılmaktadır. Kavun, karpuz, şeker pancarı, ayçiçeği  benzeri sebze ve meyveleri yetiştirilmektedir. Dünyada akağacın tek yetiştiği yer olması nedeniyle ormancılık sektörü gelişmiştir. Birçok Türk fabrika ve şirketleri bulunmaktadır. Tarım ve Turizm ana sektörleri oluşturmaktadır. Rusya 'nın en önde gelen Rus şarap üreticileri Krasnodar'ın taman yarım adasında bulunmaktadırlar.  

 

krasnodar-1

 

KRASNODAR SPOR

 

Krasnodar 'da Avrupa'nın en büyük spor kompleksi bulunmaktadır. 2014 yılında, Kış Olimpiyatları Krasnodar ‘a bağlı Soçi şehrinde yapıldı. Yapımı yeni biten “Formula-I” yarış pistine sahip şehrin FK Krasnodar futbol takımı Rusya premier futbol ligin'de mücadele etmekte ve 40.000 kişilik stadı bulunmaktadır. 

 

krasnodar-universiteleriiii

KRASNODAR ULAŞIM

 

Hava, Demiryolu,Nehir,Otobüs ve Tramvay gibi tüm ulaşım tercihlerini barındıran önemli bir ulaşım merkezidir.2 büyük tren istasyonu bulunmaktadır. Krasnodar  “Paszkowski Krasnador Uluslararası havaalanından İstanbul'a hergün direkt seferler bulunmaktadır. Ayrıca Samsun'a haftada 2 sefer düzenlenmektedir.KRASNODAR İKLİM 

Şehirde Karasal iklim hakimdir; yazları sıcak, kışları da soğuk geçer. Türkiye iklimini andırır. Büyük hipermarketleri, çeşitli cafe ve restaurantları, gece kulüpleri, sanatsal binaları ile sosyal hayatın canlı olduğu nadide bir şehirdir.

 

KRASNODAR TANITIM VİDEOSU 

 

BÖLÜMLER – ÜCRETLER

   

   

Kuban Devlet Tıp Üniversitesi – BÖLÜMLER & MASRAFLAR

 

                                                                                                         YURT BİNASI         


Kuban Devlet TIP Üniversitesi  yurt aylık ücreti 20$ 
Krasnodar şehrinde ortalama aylık yaşam gideri 250$ 
1 yıllık sağlık sigortası 100$

 

                                                                                

 

TIPYıllık 1750$ (6yıl)
Diş HekimliğiYıllık 2250$ (5yıl)
EczacılıkYıllık 1750$ (5yıl)

 

 

 

 

KUBAN DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ TANITIM VİDEOSU

 

VİDEO

   

KRASNODAR TANITIM VİDEOSU 

 

KUBAN DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ TANITIM VİDEOSU

 

BAŞVURU – KAYIT

   

RUSYA FEDERASYONU 

 

Kuban Devlet Tıp Üniversitesi
Кубанский государственный медицинский университет  
 
 
BAŞVURU KOŞULLARI :
RUSYA EĞİTİM MERKEZİ
 Lise mezunu olmak TÜRKİYE TEMSİLCİSİ
 YGS 180 puanı aşmakORÇUN ADIYAMAN
  Tel : 0553 353 75 56  

 

AKADEMİK EĞİTİM DİLİ : RUSÇA SON BAŞVURU TARİHİ : 1 EYLÜL


HAZIRLIK EĞİTİMİ ( Rusça Dil Eğitimi )

Başlangıç Tarihi : Eylül – KasımEğitim Süresi : 8 – 10 ay
Bitiş Tarihi : HaziranSınıflar : 6 – 14 kişilik
Konaklama : Üniversite yurdu 1-2-3 kişilik odalarDers saati : Haftada 20 – 25 saat


(Hazırlık eğitimi Alanında uzman Rus eğitmenlerden Rusça dil eğitimi pratik ve teorik  olmak üzere dinleme, anlama, yazma, konuşma ve gramer bilgisi üzerinedir. 
Az düzeyde Rusça veya ingilizce bilmek şart değildir.


GEREKLİ BELGELER :

  • • Pasaport  ( en az 2 yıl geçerliliği olmalıdır)
  • • Lise diploması  ( Valilikten veya Kaymakamlıktan apostile edilmelidir )
  • • Lise Transkripti / Not dökümü ( Valilikten veya Kaymakamlıkten apostile edilmelidir )
  • • Vesikalık fotoğraf  ( 20 adet  ( Mat kağıda , 3×4 ölçülerinde , beyaz fona )
  • • YGS puan cetveli
  • • Nüfus cüzdanı fotokopisi

KUBAN DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Ön Başvuru Formu

 

FORMU KONTROL ETTİKTEN SONRA '' Formu Gönder '' butonuna tıklayınız