Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
NiJNiY NOVGOROD DEVLET PEDAGOJi ÜNiVERSiTESi

 

ÜNİVERSİTE

   

RUSYA FEDERASYONU Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi
Нижегородский государственный педагогический университет  

 

Nijnij Novogorod Devlet Pedagoji Üniversitesi

 →  Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi 30 Ekim 1911 yılında kurulmuştur. Eğitim, sosyal hizmetler ve üretim sektörü için 150.000’den fazla mezun vermiştir. Mezunları arasında birçok seçkin bilim adamları, politikacı, diplomat, tanınmış profesörler ve eğitimciler vardır. 9 Fakülte, 4 enstitü, 66 bölüm, 12 araştırma laboratuarı, uygulamalı psikoloji araştırma enstitüsü ve bölge eğitim araştırma merkezi bulunmaktadır. Sözel fakülteler platformunda öne çıkan bir prestije sahiptir.

nijniy novgorod devlet pedagoji üniversitesi spor salonu

 Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi sosyal ve siyasal gelişimi sağlamak, çağdaş gereksinimleri karşılamak ve eğitim standartlarını arttırmak için sürekli gelişmektedir. Eğitim, öğretim, sosyal ve devlet sorunlarına çözüm yaratmak amacıyla yeni eğitim programları uygulamaktadır. Gelişen teknolojiyle eğitim kalitesini inşaa etmekte olan Ninjniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi 30 ülkeden öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır.   

nijniy-novgorod-devlet-uni

Uluslararası kurum/kuruluşlar ve hükütmetler ile işbirliğinde bulunan Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi iddialı projelerde yer almakta olup, aktif araştırma faaliyetlerinde bulunmaktadır. Üniversite öğrencileri ile birlikte uluslararası eğitim kurumları, araştırma merkezleri, sivil toplum örgütleri ile aktif araştırma faaliyetlerine katılmakta ve işbirliklerinde bulunmaktadır. 

nijniy novgorod pedagoji üniversitesi

 Öğrenciler için yurt konaklaması sunan üniversite'de spor salonları, laboratuarlar, kütüphane ,kafeterya ,internet ve tiyatro imkanlarıyla öğrencilerin düzenlediği sosyal ve kültürel etkinlikleriyle çok renkli bir sosyal yaşam fırsatı bulunur. Sağlık kompleksi ve rehberlik merkeziyle öğrencilere ücretsiz hizmet sunar. Nijnij Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi akademik eğitim dili ''Rusça'' dilidir. Bu yüzden Rusça bilmeyen her yabancı öğrenci ilk sene hazırlık sınıfında Rusça dil eğitimi görerek akademik dil yeterliliği kazanmakta Rusça öğrenmektedir.

 

 

NİJNİY NOVGOROD

   

Nijnij Novgorod Şehri 


nizhny-novgorod

1221 yılında volga nehrinin kıyısında kurumuş olan şehir burada doğmuş ünlü tarihi Rus yazarlarından biri olan Maksim GORKİ 'nin adı ile 1932-1990 arasında daha çok bilinen ''Gorky'' olarak adlandırılan şehrin 1990 yılından sonra <''NİJNİY NOVGOROD''> olarak değiştirilmiştir. Halk kısaca ''NİJNİY'' demektedir.

 1.5 milyon nüfusa sahip şehir oka ve volga nehirlerinin kesiştiği yerde kurulu şirin bir öğrenci kentidir. Rusya'nın önemi büyük bir ekonomik, ulaşım, eğitim ve kültür merkezidir. Moskova'ya uzaklığı 400km olan Nijniy Novgorod Rusya'nın en büyük ilk 4 şehrinden biridir.

 

Nijniy Novgorod'da Eğitim:

Nijniy Novgorod Rusya'nın Bilim ve Üniversite Eğitimi bakımından en iyi merkezlerinden biridir. Nijniy Novgorod'da 1900'lü yılların başlarında başlayan Üniversite eğitimi üst düzey bilim adamları ve mucitlerin kalesi olarak şehri yüceltmiştir. Şu anda dünya için çok önemli çok farklı bilimsel projelerde ve araştırmalarda Nijniy Novgorod üniversiteleri önemli roller üstlenmiş ve üstlenmektedir. Şehirde 10 üniversite ve 1 konservatuar bulunmaktadır. 

Nijniy Novgorod Gezilecek Yerler :

Nijniy Novgorod

Nizniy Novgorod Kremlin kalesi : Şehrin merkezinde bulunan 1500'lü yıllardan kalma kale görkemiyle ziyaretçi akınına uğramaktadır. 
Nizniy Novgorod Fuarı :  1641 yılında kurulan tarihi ve mimarisiyle göz dolduran, modern ve turistik komplekste konferans, kongre, sergi ve gösteriler düzenlenmektedir.
Stroganoff Kilisesi : 1700 yılında inşaa edilen kilise tarih boyunca birçok onarımdan geçerek günümüzde ayakta kalmayı başarmıştır.
Pechersky manastırı : 1320 yılında kurulan manastır , Rusya'nın en eski manastırlarından biridir. 
Maxim Gorky Evi : Maksim GORKİ'nin doğup büyüdüğü ev müze olarak hizmet vermektedir.
 

1894 yılında kurulan 12 bini aşkın uygulumalı , dekoratif grafiklerin bulunduğu popüler sanateserleri bulunduğu Nijniy Novgorod Sanat MüzesiVolga nehrinin yamaçlarına kurulu bulunan Volga nehri yürüyüş kordon parkuru , volga nehri manzarasıyla insanların en uğrak yerlerinden biridir.
 

Nijni novgorod fuar

Eşsiz mimarisiyle Nijniy Novgorod şehrini süsleyen ve ilgi çeken yerlerden biri olan Chakalov Merdivenleri , Bolshaya Pokrovskaya Caddesi, Şehrin en eski caddelerinden biri ve trafiğe kapalı olması nedeniyle mimarisiyle gözdolduran sosyal hayatın en canlı olduğu bölgelerden biridir. Dolaşmayı, Cafelerde zaman geçirmeyi ve alışveriş yapmayı sevenler için  İstanbul/İstiklal caddesini andırmaktadır. Yaklaşık olarak 1km uzunluğundadır. Şehir festivalleri,Zafer bayramı ve önemli gün ve kutlamaların yapıldığı Minin ve Pozharsky meydanı ve Şehir merkezine 1.5 saat uzaklıkta olan Svetloyar gölü doğal güzelliğiyle büyüleyici olup ziyaretçi akınına uğramaktadır.

nijniy novgorod tramvay

 

Nijniy Novgorod'da ULAŞIM :

Nijniy Novogorod 'a Türkiye'den ve Rusya'nın birçok şehrinden uçak seferleri bulunmaktadır. Moskovadan yataklı ve hızlı tren (4-6saat)mevcut olup, karayolu ile (5 saat) havayolu ile (45dk) ulaşım mümkündür. Şehir içi toplu taşıma metro, tramvay, troleybüs, otobüs ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Uluslararası havaalanı, otobüs terminali, yolcu ve kargo nehir limanları, güçlü bir demiryolu ile tren istasyonu dahil olmak üzere ulaşım altyapıya sahiptir. Şehiriçi ulaşım ücreti 1 liraya tekabül eder. Öğrenciler için kartlı indirimler mevcuttur.

Nijniy novgorod teleferik bor

 
Nijniy Novgorod'da İklim : 

 

Kasım ayı sonlarında kalıcı bir kar örtüsü ile mart ayı sonuna kadar süren kış aylarının soğuk olmasına rağmen ortalama sıcaklık aralıkları Temmuz ayında için +29 ° C Ocak ayında -9 ° C. Moskova iklimine benzer özellikler taşımakla birlikte nemli karasal iklim gözlenir.

 

 

 

Nijniy novgorod volga kıyısı

Nijniy Novgorod'da SPOR :

Rusya'nın 2018 Dünya kupasına ev sahipliği yapacağı için Nijniy Novgorod'da Volga nehri içinde yer alan bir ada üzerine kupanın bazı maçlarının oynanacağı 45 bin kişilik bir stad inşaa edilmektedir. Futbol 'da Rusya premier 1.liginde Volga Nijniy Novgorod , Buz hokey 'inde Rusya Kontinental Buz Hokey 1. liginde Torpedo Nijniy Novgorod , Rusya Profesyonel Basketbol 1. liginde M.Ö.NijniyNovogorod takımlarıyla boy göstermektedir.

Nijniy Novgorod pokrovskaya

Nijniy Novgorod'da Endüstri : 

Mühendislik, Makina, İnşaat ve Otomobil sanayi şehir endüstrisinin mihenk taşlarındandır. Rusya'nın bilgi teknolojisi sanayi merkezlerinden biridir. Öyleki intel'in 500 mühendise sahip arge çalışmalarının sürdüğü bir kompleksi mevcut olmakla beraber şehir yazılım miktarı açısından Rusya'nın önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. Mühendislik alanında Gorky otomobil fabrikası, Krasnoye sormovo gemi ve denizaltı tershanesi, sokol uçak ve jet fabrikası, Türk Şişecam fabrikası en önemlileridir. 

NİJNİY NOVGOROD ŞEHRİ TANITIM VİDEOSU

 

 

BÖLÜMLER-ÜCRETLER

   

Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi   — BÖLÜMLER & MASRAFLAR

 

 

Nijniy Novgorod şehrinde bir öğrencinin ortalama aylık gideri250$
Nijnij Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi aylık yurt bedeli30$
1 yıllık sağlık sigortası 100$ 

           

 

 

Rus Dili ve EdebiyatıYıllık 1600$ (4yıl)
Uygulamalı Matematik ve BilgisayarYıllık 1600$ (4yıl)
PsikolojiYıllık 1600$ (4yıl)
TurizmYıllık 1600$ (4yıl)
Beden Eğitimi ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
FelsefeYıllık 1600$ (4yıl)
Grafik ve TasarımYıllık 2300$ (4yıl)
Bilişim Sistemleri ve TeknolojileriYıllık 2300$ (4yıl)
Metalurji ve MakineYıllık 1600$ (4yıl)
Uluslararası İşletmeYıllık 1600$ (4yıl)
Tarih Yıllık 1600$ (4yıl)
Rusça ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
İngilizce ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Almanca ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Fransızca ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Okul öncesi ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Müzik ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Bilgisayar ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Matematik ve Bilişim ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Bilişim ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Fizik ve Bilişim ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Biyoloji ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
Coğrafya ÖğretmenliğiYıllık 1600$ (4yıl)
YönetimYıllık 1600$ (4yıl)
İç MimarlıkYıllık 3200$ (4yıl)
  

nijniy novgorod pedagoji üniversitesi sınıflar                    nijniy-novgorod-pedagoji-üniversitesi-3                    nijniy novgorod pedagoji üniversitesi sınıflar           

 

 

 

                     

 

 

Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi Videosu

 

 

VİDEO

   

Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi Videosu

 

NİJNİY NOVGOROD ŞEHRİ TANITIM VİDEOSU

 

BAŞVURU-KAYIT

   

RUSYA FEDERASYONU Nijniy Novgorod Devlet Pedagoji Üniversitesi
Нижегородский государственный педагогический университет  

 
BAŞVURU KOŞULLARI :
RUSYA EĞİTİM MERKEZİ
 Lise mezunu olmak TÜRKİYE TEMSİLCİSİ
 YGS 180 puanı aşmakORÇUN ADIYAMAN
  Tel : 0553 353 75 56    

 

AKADEMİK EĞİTİM DİLİ : RUSÇA SON BAŞVURU TARİHİ : 1 EYLÜL


HAZIRLIK EĞİTİMİ ( Rusça Dil Eğitimi )

Başlangıç Tarihi : Eylül – KasımEğitim Süresi : 8 – 10 ay
Bitiş Tarihi : HaziranSınıflar : 6 – 14 kişilik
Konaklama : Üniversite yurdu 1-2-3 kişilik odalarDers saati : Haftada 20 – 25 saat


(Hazırlık eğitimi Alanında uzman Rus eğitmenlerden Rusça dil eğitimi pratik ve teorik  olmak üzere dinleme, anlama, yazma, konuşma ve gramer bilgisi üzerinedir. 
Az düzeyde Rusça veya ingilizce bilmek şart değildir.


GEREKLİ BELGELER :

  • • Pasaport  ( en az 2 yıl geçerliliği olmalıdır)
  • • Lise diploması  ( Valilikten veya Kaymakamlıktan apostile edilmelidir )
  • • Lise Transkripti / Not dökümü ( Valilikten veya Kaymakamlıkten apostile edilmelidir )
  • • Vesikalık fotoğraf  ( 20 adet  ( Mat kağıda , 3×4 ölçülerinde , beyaz fona )
  • • YGS puan cetveli
  • • Nüfus cüzdanı fotokopisi

NİJNİY NOVGOROD DEVLET PEDAGOJİ ÜNİVERSİTESİ Ön Başvuru Formu

 

FORMU KONTROL ETTİKTEN SONRA '' Formu Gönder '' butonuna tıklayınız