Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
NiJNiY NOVGOROD DEVLET TıP ÜNiVERSiTESi

 

ÜNİVERSİTE

   

RUSYA FEDERASYONU Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi
Нижегородская государственная медицинская академия  

 

Nijniy Novgorod Tıp Üniversitesi

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi 1920 yılında kurulan 800 üzerinde öğretim elemanı, 7 fakülte – 70 bölümü, 108 profesör, 201 doçent, 1000 'e yakın öğretim kadrosuyla  Asya, Afrika, Avrupa ve Amerika' dan 30'un üzerinde ülkeden gelen ve toplamda 3000 aktif öğrencisiyle sadece tıbbi ve bilimsel araştırma faaliyetlerinin merkezi değil, Rusya'nın en önemli eğitim ve kültür merkezlerinden biri olup İleri klinik uygulamaları, yüksek düzeyde araştırma faaliyetleri ile öğrencilerinin yüksek donanımla mezuniyetini sağlamaktadır.

Nijni Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi

 → Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Dünya sağlık örgütü tarafından tescillenen üstün tıbbi başarıları prestijini ortaya koymaktadır. 8 mega binadan oluşan kampüsüyle 8-12 kişilik sınıflarda daha çok hasta gözlemine dayalı ileri teknoloji donanımlı kliniklerde pratik eğitim yürütülmektedir. Tıbbi bilimsel araştırma enstitüleri, klinikler ve tıp merkezleri ile işbirliğinde bulunmakta, öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamada ve mezuniyet sonrası iş hayatının ilk yılında öğrencilere yardımcı olmaktadır.

 

nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi

→ Eğitim kalitesinde sürekliliği sağlamak amacıyla modern sağlık bilimini geliştirmekte ve çeşitli eğitim programları sunmaktadır. Yüksek düzeyde profesyonel, bireysel bilimsel ve pratik faaliyetlerin önem vermesinin temel amacı yüksek nitelikli uzmanlar hazırlamaktır. Yüksek eğitim standartları nedeniyle parlak bir üne sahip olan Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi öğrencileri bilimsel ve araştırma faaliyetleri için önde gelen ilaç şirketlerinden hibe alabilmekte, her yıl profesyonel yarışmalara, uluslararası seminerlere ve akademik değişim programlarına katılabilmekte uluslararası gelişmeleri takip edebilmektedir.

 

nijniy-novgorod-Tıp-Üniversitesi-sınıf

 → Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Tıp Bilimleri bilimsel merkezleri yanı sıra Avrupa ve ABD'nin en prestijli üniversiteleri ile işbirliği yapmaktadır. Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Rus ve yabancı uzmanların ileri başarılarını kullanarak, Avrupa birliği eğitim sistemine uyumluluğun sürekliliğinin devamına özel bir önem vermekte öğrencilerin tıbbi ve pratik becerilerini arttırmak amacıyla ve hasta tanı-tedavi temellerinin yanı sıra yardımcı monitör simülatörleri ve eğitim materyalleri ile donatılmış merkezi taban üzerinden çalışmalar sağlamaktadır. 

 

nijniy-novgorod-Tıp-Üniversitesi-hastanesi

 → Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi teorik ve klinik araştırma faaliyetlerinin yapıldığı üniversite binalarına yakın yurtlarıyla, sürekli iyileşmeye ve gelişmeye dayalı eğitim üsleriyle, yeni tıbbi teknolojilerin  tedavi yöntemlerinin uygulandığı uygulamalı eğitimin sürdürüldüğü sağlık kurumları, bilimsel toplulukları, öğrenci kulüpleri ve eğlence tesisleriyle öğrencilere üstün kalitede bir eğitim ile kişiliğini geliştirme fırsatı sunar.

 

nijniy-novgorod-Tıp-Üniversitesi-yurtları

 

2-3 kişilik odalardan oluşan yurtlarda yüksek hızlı internete sahip her odanın kendine ait duş,lavabo ve mutfağı mevcuttur. Yurtların çamaşırhanesi ve Kantini mevcuttur.

 

 

 

 

 

 

NİJNİY NOVGOROD

   

Nijnij Novgorod Şehri 


nizhny-novgorod

1221 yılında volga nehrinin kıyısında kurumuş olan şehir burada doğmuş ünlü tarihi Rus yazarlarından biri olan Maksim GORKİ 'nin adı ile 1932-1990 arasında daha çok bilinen ''Gorky'' olarak adlandırılan şehrin 1990 yılından sonra <''NİJNİY NOVGOROD''> olarak değiştirilmiştir. Halk kısaca ''NİJNİY'' demektedir.

 1.5 milyon nüfusa sahip şehir oka ve volga nehirlerinin kesiştiği yerde kurulu şirin bir öğrenci kentidir. Rusya'nın önemi büyük bir ekonomik, ulaşım, eğitim ve kültür merkezidir. Moskova'ya uzaklığı 400km olan Nijniy Novgorod Rusya'nın en büyük ilk 4 şehrinden biridir.

 

Nijniy Novgorod'da Eğitim:

Nijniy Novgorod Rusya'nın Bilim ve Üniversite Eğitimi bakımından en iyi merkezlerinden biridir. Nijniy Novgorod'da 1900'lü yılların başlarında başlayan Üniversite eğitimi üst düzey bilim adamları ve mucitlerin kalesi olarak şehri yüceltmiştir. Şu anda dünya için çok önemli çok farklı bilimsel projelerde ve araştırmalarda Nijniy Novgorod üniversiteleri önemli roller üstlenmiş ve üstlenmektedir. Şehirde 10 üniversite ve 1 konservatuar bulunmaktadır. 

Nijniy Novgorod Gezilecek Yerler :

Nijniy Novgorod

Nizniy Novgorod Kremlin kalesi : Şehrin merkezinde bulunan 1500'lü yıllardan kalma kale görkemiyle ziyaretçi akınına uğramaktadır. 
Nizniy Novgorod Fuarı :  1641 yılında kurulan tarihi ve mimarisiyle göz dolduran, modern ve turistik komplekste konferans, kongre, sergi ve gösteriler düzenlenmektedir.
Stroganoff Kilisesi : 1700 yılında inşaa edilen kilise tarih boyunca birçok onarımdan geçerek günümüzde ayakta kalmayı başarmıştır.
Pechersky manastırı : 1320 yılında kurulan manastır , Rusya'nın en eski manastırlarından biridir. 
Maxim Gorky Evi : Maksim GORKİ'nin doğup büyüdüğü ev müze olarak hizmet vermektedir.
 

1894 yılında kurulan 12 bini aşkın uygulumalı , dekoratif grafiklerin bulunduğu popüler sanateserleri bulunduğu Nijniy Novgorod Sanat MüzesiVolga nehrinin yamaçlarına kurulu bulunan Volga nehri yürüyüş kordon parkuru , volga nehri manzarasıyla insanların en uğrak yerlerinden biridir.
 

Nijni novgorod fuar

Eşsiz mimarisiyle Nijniy Novgorod şehrini süsleyen ve ilgi çeken yerlerden biri olan Chakalov Merdivenleri , Bolshaya Pokrovskaya Caddesi, Şehrin en eski caddelerinden biri ve trafiğe kapalı olması nedeniyle mimarisiyle gözdolduran sosyal hayatın en canlı olduğu bölgelerden biridir. Dolaşmayı, Cafelerde zaman geçirmeyi ve alışveriş yapmayı sevenler için  İstanbul/İstiklal caddesini andırmaktadır. Yaklaşık olarak 1km uzunluğundadır. Şehir festivalleri,Zafer bayramı ve önemli gün ve kutlamaların yapıldığı Minin ve Pozharsky meydanı ve Şehir merkezine 1.5 saat uzaklıkta olan Svetloyar gölü doğal güzelliğiyle büyüleyici olup ziyaretçi akınına uğramaktadır.

nijniy novgorod tramvay

 

Nijniy Novgorod'da ULAŞIM :

Nijniy Novogorod 'a Türkiye'den ve Rusya'nın birçok şehrinden uçak seferleri bulunmaktadır. Moskovadan yataklı ve hızlı tren (4-6saat)mevcut olup, karayolu ile (5 saat) havayolu ile (45dk) ulaşım mümkündür. Şehir içi toplu taşıma metro, tramvay, troleybüs, otobüs ve minibüsler ile sağlanmaktadır. Uluslararası havaalanı, otobüs terminali, yolcu ve kargo nehir limanları, güçlü bir demiryolu ile tren istasyonu dahil olmak üzere ulaşım altyapıya sahiptir. Şehiriçi ulaşım ücreti 1 liraya tekabül eder. Öğrenciler için kartlı indirimler mevcuttur.

Nijniy novgorod teleferik bor

 
Nijniy Novgorod'da İklim : 

 

Kasım ayı sonlarında kalıcı bir kar örtüsü ile mart ayı sonuna kadar süren kış aylarının soğuk olmasına rağmen ortalama sıcaklık aralıkları Temmuz ayında için +29 ° C Ocak ayında -9 ° C. Moskova iklimine benzer özellikler taşımakla birlikte nemli karasal iklim gözlenir.

 

 

 

Nijniy novgorod volga kıyısı

Nijniy Novgorod'da SPOR :

Rusya'nın 2018 Dünya kupasına ev sahipliği yapacağı için Nijniy Novgorod'da Volga nehri içinde yer alan bir ada üzerine kupanın bazı maçlarının oynanacağı 45 bin kişilik bir stad inşaa edilmektedir. Futbol 'da Rusya premier 1.liginde Volga Nijniy Novgorod , Buz hokey 'inde Rusya Kontinental Buz Hokey 1. liginde Torpedo Nijniy Novgorod , Rusya Profesyonel Basketbol 1. liginde M.Ö.NijniyNovogorod takımlarıyla boy göstermektedir.

Nijniy Novgorod pokrovskaya

Nijniy Novgorod'da Endüstri : 

Mühendislik, Makina, İnşaat ve Otomobil sanayi şehir endüstrisinin mihenk taşlarındandır. Rusya'nın bilgi teknolojisi sanayi merkezlerinden biridir. Öyleki intel'in 500 mühendise sahip arge çalışmalarının sürdüğü bir kompleksi mevcut olmakla beraber şehir yazılım miktarı açısından Rusya'nın önde gelen şehirleri arasında yer alıyor. Mühendislik alanında Gorky otomobil fabrikası, Krasnoye sormovo gemi ve denizaltı tershanesi, sokol uçak ve jet fabrikası, Türk Şişecam fabrikası en önemlileridir. 

NİJNİY NOVGOROD ŞEHRİ TANITIM VİDEOSU

 

BÖLÜMLER-ÜCRETLER

   

 

Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi – BÖLÜMLER & MASRAFLAR

                                                                                                                                     

Nijniy Novgorod şehrinde bir öğrencinin ortalama aylık gideri250$
Nijnij Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi aylık yurt bedeli15$
1 yıllık sağlık sigortası 150$ 

 

 

 

 

                                                                                                                                 YURTLAR

TIP Yıllık 2300$ (6yıl)
Diş Hekimliği Yıllık 3300$ (5yıl)
Eczacılık Yıllık 2000$ (5yıl)
Hemşirelik Yıllık 1000$ (4yıl)

nijniy-novgorod-Tıp-Üniversitesi-yurtları-2

nijniy-novgorod-Tıp-Üniversitesi-yurtları-3

 

NİJNİY NOVGOROD DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ TANITIM VİDEOSU

 

 

VİDEO

   

NİJNİY NOVGOROD DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ TANITIM VİDEOSU

 

NİJNİY NOVGOROD ŞEHRİ TANITIM VİDEOSU

 

BAŞVURU-KAYIT

   

RUSYA FEDERASYONU Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi
Нижегородская государственная медицинская академия  

 
BAŞVURU KOŞULLARI :
RUSYA EĞİTİM MERKEZİ
 Lise mezunu olmak TÜRKİYE TEMSİLCİSİ
 YGS 180 puanı aşmakORÇUN ADIYAMAN
  Tel : 0553 353 75 56    

 

AKADEMİK EĞİTİM DİLİ : RUSÇA SON BAŞVURU TARİHİ : 1 EYLÜL


HAZIRLIK EĞİTİMİ ( Rusça Dil Eğitimi )

Başlangıç Tarihi : Eylül – KasımEğitim Süresi : 8 – 10 ay
Bitiş Tarihi : HaziranSınıflar : 6 – 14 kişilik
Konaklama : Üniversite yurdu 1-2-3 kişilik odalarDers saati : Haftada 20 – 25 saat


(Hazırlık eğitimi Alanında uzman Rus eğitmenlerden Rusça dil eğitimi pratik ve teorik  olmak üzere dinleme, anlama, yazma, konuşma ve gramer bilgisi üzerinedir. 
Az düzeyde Rusça veya ingilizce bilmek şart değildir.


GEREKLİ BELGELER :

  • • Pasaport  ( en az 2 yıl geçerliliği olmalıdır)
  • • Lise diploması  ( Valilikten veya Kaymakamlıktan apostile edilmelidir )
  • • Lise Transkripti / Not dökümü ( Valilikten veya Kaymakamlıkten apostile edilmelidir )
  • • Vesikalık fotoğraf  ( 20 adet  ( Mat kağıda , 3×4 ölçülerinde , beyaz fona )
  • • YGS puan cetveli
  • • Nüfus cüzdanı fotokopisi

NİJNİY NOVGOROD DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Ön Başvuru Formu

 

FORMU KONTROL ETTİKTEN SONRA '' Formu Gönder '' butonuna tıklayınız