Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
RUSYA ‘DA EĞİTİM

Rusya'da Üniversite Eğitimi, Lise mezuniyeti ve YGS 180 şartı! Yıllık 2500$, Aylık 50$ Yurt konaklama, Türkiye Denkliği !.


 Rusya Üniversiteleri ekonomik maaliyetlere , yüksek eğitim kalitesi ve üniversite yurtlarında konaklama imkanı sunar. Rusya'da eğitimin dili Rusça'dır. Dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerle beraber 1 sene üniversite hazırlık sınıfında rusça dil eğitimi ardından, istediğiniz bölümde eğitim alma hakkı tanımaktadır.


Rusya üniversiteleri ,  istediğiniz bölümün üniversite eğitimini  Türkiye denkliği ile birlikte sunmaktadır.  

 

 

Rusya'da Eğitim (kız ogrenci)

İLK SENE RUSÇA HAZIRLIK (Rusça Dil Eğitimi)


 Rusya'da Üniversite eğitim dili Rusça'dır. Üniversite eğitimi almak için gelen öğrenciler ilk sene hazırlık sınıflarında Rusça öğrenmektedir. Alanında uzman , yüksek tecrübe sahibi Rus eğitimenlerden 6-14 kişilik sınıflarda 1 akademik yıl (8-10ay) Rusça dilini öğrenen öğrencilerimiz, sahip oldukları akademik Rusça dil yeterliliği ile seçmiş oldukları bölümün 1.sınıfından lisans eğitimine başlamaktadır. 

Rusya'da Eğitim (Ögrencile)

Rusya Üniversitelerinde KONAKLAMA ve YURT


Rusya'da Üniversite yurtlarında 2-3 kişilik odalarda konaklama imkanı sunmaktadır. Öğrencinin tüm yaşam ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde tasarlanan yurtlar dünyanın 4 tarafından gelen öğrencilerle uluslararası bir ortamda eğitim ve konaklama fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra öğrenciler ev kiralayabilmektedir. Yurtlarda konaklamanın ekonomik oluşu ve sunduğu imkanları öğrenciler tercih etmektedir.

Türkiye-DenkliğiTÜRKİYE'de DİPLOMA Geçerliliği ve DENKLİK ;


 → Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından tanınarak denklik verilen Rusya üniversitelerinde verilen diploma niteliği Avrupa birliği diploma derecesi olan Bachelor 'dur. Avrupa Birliği, Amerika, Kanada, Çin, TÜRKİYE ve dünyanın 90 ülkesi tarafından tek tanınır derecesi olan BACHELOR  avrupa birliği uyum süreciyle ülkemizde ileri gelen üniversitelerde uygulanmaya başlamıştır.  
→ Bachelor diploma Türkiye'de geçerlidir.