Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
Rusya Para Transferi

TÜRKİYE 'den RUSYA 'ya Para Yatırmak !

 


 

visamastercard

Türkiyeden aldığınız Banka Kartınızla
Rusya 'da  Para Çekmek

 

 

TÜRKİYE 'deki bankalardan aldığınız kartınızla, Rusya'da ki bankalardan hesabınızdaki nakit parayı Rusya para birimi Ruble olarak çekebilirsiniz ! Tüm dünya'da para transferleri bankalar üzerinden gerçekleşmektedir. Dünya bankaları aralarında kolay transferleri sağlamak için genellikle VİSA ve MASTERCARD havuzlarını kullanmaktadır. Herhangi bir banka kartının üzerinde bu logoları görmeniz mümkün. VİSA daha çok Amerika'da yaygın iken MASTERCARD Avrupa'da daha yaygındır. 

 

RUSYA 'ya Para Yatırmak

 

Türkiye'de herhangi bir banka'da bulunan hesabınıza ait VİSA veya MASTERCARD logolu kartınızla Türkiye'den yatırılan Türk Lirasını , Rusya 'da bu logoları görebileceğiniz herhangi bir bankanın ATM 'sinden Türkiye hesabınızdaki Türk lirasını, Rus para birimi olan Ruble olarak çekebilirsiniz. Her bankaya göre komisyon ücretleri otomatik olarak değişmektedir. En ekonomik ve az kesintili para transferi işlemi için önerdiğimiz 3 banka bulunmaktadır. İŞBANK , DENİZBANK ve GARANTİ BANKASI. 
 Rusya 'da bulunan öğrencinin Türk bankalarından almış olduğu hesap kartının, hesabına o bankanın atmlerinden ve gişelerinden para yatırdığınız takdirde, öğrenci yatırılan meblağı Rusya 'da ki herhangi bir atm den Rus para brimi olan Ruble şeklinde çekebilmektedir. O günkü kur durumuna göre çekeceği Ruble miktarı belirli olacaktır.


Not : Günlük nakit çekim limiti bankaya göre 7500-50000 ruble arasında değişmekte olup ATM'lerden her nakit çekiminde yaklaşık 3$- 5$ arasında kesinti olmaktadır.