Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
Rusya’da Eğitim

russian student ria
 → Geleceğinize yön vermek için elbette doğru seçimi yapmak gerekir. Kaliteli eğitimin ve ekonomik maliyetlerin olduğu Rusya’da eğitim alarak geleceğinize yön vermek sizin elinizde.  Kültürel ve tarihsel fırsatları teklif eden Rusya ‘da dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler ile birlikte Üniversite ve Dil eğitimi ;
Rusya’da Üniversite Eğitimi almak için Lise mezunu olmanız yeterlidir ! Kontenjanların sınırlı olması sebebiyle başvuruların erken kapanması gibi durumlar yaşanmaktadır. 
İLK SENE RUSÇA HAZIRLIK (Rusça Dil Eğitimi)
 Rusya’da Üniversite eğitim dili Rusça’dır. Üniversite eğitimi almak için gelen öğrenciler Üniversitelerimizde ilk sene hazırlık sınıflarında Rusça dil eğitimi ile Rusça öğrenir. Alanında uzman yüksek tecrübe sahibi Rus eğitimenlerimizden 6-12 kişilik sınıflarda ,Rusça dilini öğrenen öğrencilerimiz, sahip oldukları akademik Rusça dil yeterliliği ile ertesi sene seçmiş oldukları bölümün 1.sınıfından lisans eğitimine başlamaktadır.
stud2
KONAKLAMA – YURT
Bünyemizdeki Üniversiteler kendi yurtlarında 2-3 kişilik odalarda konaklama imkanı sunmaktadır.
 Bunun yanı sıra ev kiralama seçeneğide mevcuttur. Ancak öğrencilerimize yurtlarda konaklamalarını önermekteyiz.
RUSYA’da eğitim TÜRKİYE’de DİPLOMA Geçerliliği ve DENKLİK ;
Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından tanınarak denklik verilen üniversitelerimizde verilen diploma niteliği Avrupa Birliği,Amerika,Kanada,Çin, TÜRKİYE ve dünyanın gelişmiş birçok ülkesi tarafından tek tanınır derecesi olan BACHELOR statüdedir.
KISA KISA RUSYA’DA YAŞAM
Rusya’ya ulaşım genel olarak hava yolu ile sağlanmakta olup İstanbul, Ankara ve Antalya üzerinden Rus şehirlerine uçuş seferleri bulunmaktadır. Rusya’ya giden tüm uçaklarda kalkış ve inişler yolcular tarafından alkışlanır. Taksicliğin yoldan geçen herhangi bir arabaya el atarak durmasını ve gideceğiniz yer ile miktar konusunda anlaşma yapılarak sağlandığı Rusya’da bu durum yavaş yavaş değişmektedir. Çay’a  *çay* diyen Ruslar genelde limonlu yada reçelli olarak tüketmektedir. Rus insanını tanıdıktan sonra dost muhabbeti ve sadece Türklere özgü sandığımız misafirperverliklerini görmek çok doğal. Rusya, diğer ülkelerdeki yaşamın günlük akışına bakınca, iklimi soğuk gibi gelse de, aslında insanlarının günlük hayattaki sıcak yaşamına tanıklık eder. Türk restaurantlarını Rusya’nın her şehrinde görmek mümkün. Elektrik, doğalgaz,su,benzin,otomobil Türkiye’ye kıyasla epey ucuz. Rusya devasa bir ülke. Kısacası Rusya’yı anlamak için Rusya’da yaşamak gerekir.