Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
Rusya’da Üniversite okumak için 10 neden

 
 

1.  Rusya'da üniversiteler diğer ülkelere göre çok ekonomiktir. Yıllık 1500$-4500$ arası okul harcı ile istediğiniz bölümde okuyabilirsiniz.


2. Rusya özellikle son yıllarda ekonomisi, alt yapı ve dış politikada göstermiş olduğu ilerleyişi, kendinden emin duruşuyla ABD ile rekabet halindedir.


3.  Rusya'da yaşam maliyetleri hemen hemen Türkiye ile aynıdır. Konaklama ve yaşam masraflarınız için aylık 350$-450$  yeterlidir.


4.  Rusya üniversiteleri Bologna anlaşması gereği Avrupa ve Türkiye’de tanınmaktadır. YÖK denkliği alabilirsiniz.


5.  Rusya’da üniversite eğitimi alarak hem istediğiniz bölümde okuyabilir hem de Türkiye’de çok önemli bir ticari dil olan Rusçayı öğrenmiş olursunuz.


6. Rusya'da üniversite eğitimi almak için yalnızca YGS sınavından barajı geçmeniz gerekmektedir. Üniversite kazanmanıza veya tercih yapmanıza gerek yoktur.


7.  Dünyanın 128 farklı ülkesinden yüzbinlerce yabancı öğrenci Rusya'da eğitim almaktadır. Her geçen yıl Rusya'da eğitim almak isteyen yabancı öğrencilerde ciddi bir artış görülmektedir.  


8.  Son yıllarda Rusya ile bir çok konuda ortak kararlar alınıp, ülkeler arası anlaşmalar yapılmıştır. Bu nedenle Rusya Federasyonu ile vize kolaylıkları'da sağlanmıştır.


9.  Rusya spor alanında dünyanın önde gelen ülkeleri arasındadır. Buz hokeyi ana spor dalıdır. 2018 Dünya kupası Rusya'da yapılacaktır.


10. Rusya her alanda hızlı ilerleyişiyle dünyanın en güçlü ülkeleri arasında eski gücüne kavuşmuştur.

 

 

                                       Detaylı bilgi için Lütfen  bilgi talep formunu doldurunuz.

 

Bilgi talep formuna ulaşmak için burayı tıklayınız

Ön başvuru yapmak için burayı tıklayınız

Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için burayı tıklayınız