Rusya Üniversiteleri
Daha yakından tanımak ister misiniz?
VOLGOGRAD DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ

 

ÜNİVERSİTE

   

RUSYA FEDERASYONU 


Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi
волгоградский государственный медицинский университет

 

volgogradmedical

1935 yılında kurulan Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi Rusya ve yurtdışında en ünlü ve saygın Akademik eğitim kurumlarından olup, yüksek nitelikli eğitim ve öğretim personeli ile araştırma görevlileri, önemli bilim adamları, dünyaca ünlü deneyimli hekimleri ile gurur duymaktadır. Rusya'nın en iyi 5 Tıp üniversitesi arasında yer almaktadır. Avrupa ,Asya, Afrika, Latin amerika gibi dünyanın 113 ülkesinden öğrenci bulunmaktadır. 5000 öğrenciyle 763 Yüksek nitelikli profesör, 11 akademisyen, 96 profesör, 401 doçent ile 66 departmanda eğitim ve öğretim yürütülmektedir.

 

VolGMU

Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi Tıbbi araştırma ve klinik uygulamaları teşvik eden uluslararası projelere aktif olarak katılmaktadır. Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi birçok ülkenin Tıp ve Diş sağlığı konseyleri üst düzey yetkililerinden oluşan heyetler ve büyükelçiler tarafından ziyaret edilmiştir. Dünya 'nın birçok üniversitesi ile çeşitli işbirlikleri ve ortaklıkları mevcuttur. Bu işbirlikleri aile hekimliği, zehir kontrolü, aile planlaması ve üreme sağlığı, arteryel hipertansiyon, epidemiyoloji, tüberküloz tanı ve tedavi, farmakoloji, eczacılık, vb gibi alanlarda tıp biliminin ilerlemesi için son gelişmeler hakkında bilgi paylaşımı çerçevesinde ve ortak çözüm bulma hedefinde sürmektedir.

 

 → Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi ; Amerikan Uluslararası Sağlık Birliği , Uluslararası Kalkınma için Birleşik Devletler Ajansı ile British Council, UNESCO Dünya Sağlık Örgütü (WHO) , Tıp Eğitimi Dünya uluslararası ortak araştırma projelerine katılmaktadır. Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi 'nin Eğitim binaları, Uygulama ve araştırma hastaneleri, kanser merkezi, kalp merkezi, ilkyardım hastaneleri, Enfeksiyon ve diş hastaneleri, fizyo terapi merkezleri, Verem ve ortopedi merkezleri ile eğitim yüksek kalitede sürdürülmektedir. 

Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi 'nde tüm dersler çalışkan, yaratıcı bir ortamda pratik ve teorik eğitimin birlikte verilmektedir. Üniversite öğrencilerinin yaptıkları araştırmaların Rusya'da yayınlanabilmesi ve yurtdışındaki bilimsel konferanslara katılmak ve araştırma yapabilmek için birçok fırsat sunduğu gibi profesyonel uzmanlık ve kariyer imkanlarını teklif eder. 

Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi 'nin öğrencilerin konaklaması için 3 yurt binası bulunmaktadır. Bütün yurtlar üniversite binalarına ve eğitim aldıkları yerlere yakın konumdadırlar. 2-3 kişilik odalarda modern yaşam standartlarında rahat ve ders çalışmaya uygun huzurlu, geniş ve ferah bir ortamda konaklamaktadırlar. Öğrenciler için otobüs ve tekne turları, festivaller ve konserler düzenlenmektedir. Fitness merkezleri, yüzme havuzları ve spor salonlarıyla öğrencilerin bedensel aktivitelerine imkan bulunmaktadır.


 

VOLGOGRAD

   

VOLGOGRAD | Волгогра́д

 

Volgograd Rusya 'nın Avrupa kısmında, Karadeniz ile Hazar denizinin ortasının kuzeyinde bulunmaktadır. Moskova’ya 900, Rostov’a 500 kilometre uzaklıkta, Rusya 'nın Kazakistan sınırına oldukça yakındır. 1555 yılında kurulan 1925 yılından sonra '' Stalingrad '' olan 1956 yılından beri şimdiki ismiyle Volgagrad, volga nehrinin batı kıyısında kurulmuştur.

Rusya'nın önemli eğitim, bilim ve endüstri merkezi olan şehrin nüfusu 1 milyon'dur. 2.dünya savaşının dönüm noktası olan volgagrad (stalingrad) Nazi almanyasının , kızıl ordu tarafından uğratıldığı büyük mağlubiyet ile adını duyurmuştur. Ülkemizde Çanakkale 'ye benzetilmekte olup İzmir ile Kardeş şehir olan Volgagrad kendi temel doğasının korunması yoluyla eğitim kalitesini yükseltmekte, birey ve toplumun gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Uluslararası projelere aktif olarak katılmakta olup 14.000 civarında eğitmen ve 25 üniversite ve yüksek öğretim kurumuyla Volgograd bir öğrenci kentidir. Öğrenci bütçesine uygun maaliyetlerin sunulduğu şehirde yaşamak büyük bir fırsat.

 

Volgograd şehir müzikal tiyatrosu, kültür evleri de dahil olmak üzere 10 belediye kültür kurumu bulunur. Puşkin tarafından kurulan şehir kütüphanesi ile beraber 33 kütüphane bulunmaktadır. Volgograd yaratıcı filarmoni orkestraları ve daha birçok kültürel ve sanatsal yapılanmaları ile zengin kültürüne bir davet sunar. Volgograd, 5 müze, 8 tiyatro, merkez konser salonu, sanat galerisi, sirk, planetaryum, Spor Sarayı, 4 tema parkı, yanı sıra 190 tarihi eser, 18 sanatsal anıt, 304 mimari anıt bulunmakta olup 107 hektarlık zafer parkı ile stalingrad savaşının zaferini taçlandırmaktadır. 85m yükseklikteki mamayev kurgan heykeli volgagrad ın sembolü olmuştur.

 

Avrupa’nın en uzun nehri olan Volga nehrinin kenarında ve nehir boyunca uzanan bir yerleşime sahip olan Volgograd’ın kent merkezi de bu nehre açılan geniş bir meydandır. Geniş merdivenlerle inilen ve yaz aylarında pek çok kafenin bulunduğu nehir kıyısında kentin gemi terminali yer alıyor. Avrupa’nın en büyük nehir limanı bulunanan Volgograd 'da nehirde teknelerle gezilip, nehrin ortasındaki adalarda yüzme molası verilebilir. Nehrin ortasındaki büyük ada nehri ikiye ayırmakta, bir taraf büyük ticari gemilerin güzergâhı olmaktadır. Buradan kalkan gemilerle birkaç saatlik nehir turları yapılabileceği gibi Volga üzerinden Rusya’nın içlerine ve Hazar Denizi’ne ve ayrıca bir kanalla bağlandığı Don nehri üzerinden de Karadeniz’e kadar gidilebilir.

 

Volga ve Don nehirlerini birbirlerine en çok yakalaştığı yerde (102 km) yapılan Volga-Don Kanalı, Hazar’ı Karadeniz’e bağlayarak bir iç deniz olmaktan kurtarmıştır. Bu sayede Rusya’nın içlerinden hareket eden bir gemi Karadeniz’e ulaşarak dünyanın her yerine gidebilmektedir. Kanal çevresinde zafer parkı ve heykeller ile ikinci dünya savaşına ilişkin anıtlar bulunmaktadır.  Zafer parkı içerisinde dünyanın en büyük heykellerinden bir tanesi Mamayev Tepesinde bulunmaktdır. Ayrıca Volga Nehrinin kıyısında 2.Dünya Savaşı müzesi ve bu müzenin hemen yanında bulunan ve ve savaşta bombalanmış ve bu şekilde muhafaza edilmiş bir değirmen de bulunmaktadır. buram buram tarih kokan ve özellikle yaz aylarında oldukça keyifli zaman geçirilebilecek bir şehir. Volgograd şehir merkezinde oldukça eski tren garı da gezilebilecek noktalardandır.

Kışın ortalama akşam -3  ortalama gündüz 14 C° yazın ise ortalama akşam 7  ortalam gündüz 40 C° arasında değerler görülen şehir yağış aldığı için kışları kuru soğuk yaşanmaktadır. 2018 yılında Rusya 'da oynanacak olan Dünya kupasının maçlarının oynanacağı şehirlerden biri olan Volgograd şehrinin kulüplerinden önceki sezonlarda Rusya’da başarılı bir performans gösteren takımı Rotor Volgograd, şu günlerde alt liglerde mücadele etmektedir.

 

  Volgograd-metrosuVOLGOGRAD ULAŞIM

Volgograd gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir otobüs, troleybüs, tramvay, metro, minibüs ve taksi ve Rusya'da ki tek yeraltı tramvay sistemi Volgograd' da dır. Ülkemizden İstanbul ve Antalya' dan uçak seferleri bulunmaktadır. Volgograd metro ağıyla tüm her yerine ulaşmak mümkündür. Metrotram adıyla bilinen Volgograd metrosu şehrin vazgeçilmez ulaşım aracıdır. Moskova'dan 900km uzaklığındaki Volgograd 'dan uçak, yataklı tren ve otobüs ile Moskova'ya ulaşım sağlanmaktadır. 

 

Yemek yemek içn restaurant veya fast food söz konusu olduğunda arca, chinar, Blindazh, Sakura, Velvet, Steak House, Ole, Vizantia, Volgograd, Mario, Grand Pizza, Labamba, SV, Bellagio öğrencilerin tercih ettiği yerlerdir.

Her mart ayında Performans sanatları festivali , Her eylül ayında Uluslararası kukla festivali, Her sonbaharda uluslararası tek kişilik tiyatro festivali, Her kış sonu maslyanitsa festivali düzenlenmektedir. 

 

 

2.Dünya Savaşı’nın önemli cephelerinden Stalingrad kuşatmasını anlatan, Fransız yönetmen Jean-Jacques Annaud’un Kapıdaki Düşman (Enemy at the Gates) adlı filmi, Amerika, İngiltere, Almanya ve İrlanda‘da çekilmesine rağmen, o zamanki adıyla Stalingrad’la böyle özdeşleşmiş bir filmdir. Bir Sovyet keskin nişancı (Vasily Grigoryevich Zaytsev)  ile bir Alman keskin nişancının (Binbaşı König) nefes kesici mücadelesi olarak hafızalara yerleşen ve Zaytsev’in gerçek yaşam öyküsüne dayanan 2001 yapımı filmdir.

VOLGOGRAD ZAFER PARKI TANITIM VİDEOSU

 

BÖLÜMLER-ÜCRETLER

   

 

VOLGOGRAD DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLER & MASRAFLAR

 


Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi aylık yurt bedeli 20$
Volgograd şehrinde aylık ortalama kişisel gider200$
1 yıllık sağlık sigortası 150$

 

 

Diş Hekimliği Yıllık 2000$ (5yıl)
TIP Yıllık 2000$ (6yıl)
Eczacılık Yıllık 2000$ (5yıl)

 

 

 

 

 

 

VOLGOGRAD DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ TANITIM VİDEOSU

 

 

VİDEO

   

VOLGOGRAD DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ TANITIM VİDEOSU

 

VOLGOGRAD ZAFER PARKI TANITIM VİDEOSU

 

BAŞVURU – KAYIT

   

RUSYA FEDERASYONU


Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi
волгоградский государственный медицинский университет
 
BAŞVURU KOŞULLARI :
RUSYA EĞİTİM MERKEZİ
 Lise mezunu olmak TÜRKİYE TEMSİLCİSİ
 YGS 180 puanı aşmakORÇUN ADIYAMAN
  Tel : 0553 353 75 56   

 

AKADEMİK EĞİTİM DİLİ : RUSÇA SON BAŞVURU TARİHİ : 1 EYLÜL


HAZIRLIK EĞİTİMİ ( Rusça Dil Eğitimi )

Başlangıç Tarihi : Eylül – KasımEğitim Süresi : 8 – 10 ay
Bitiş Tarihi : HaziranSınıflar : 6 – 14 kişilik
Konaklama : Üniversite yurdu 1-2-3 kişilik odalarDers saati : Haftada 20 – 25 saat


(Hazırlık eğitimi Alanında uzman Rus eğitmenlerden Rusça dil eğitimi pratik ve teorik  olmak üzere dinleme, anlama, yazma, konuşma ve gramer bilgisi üzerinedir. 
Az düzeyde Rusça veya ingilizce bilmek şart değildir.


GEREKLİ BELGELER :

  • • Pasaport  ( en az 2 yıl geçerliliği olmalıdır)
  • • Lise diploması  ( Valilikten veya Kaymakamlıktan apostile edilmelidir )
  • • Lise Transkripti / Not dökümü ( Valilikten veya Kaymakamlıkten apostile edilmelidir )
  • • Vesikalık fotoğraf  ( 20 adet  ( Mat kağıda , 3×4 ölçülerinde , beyaz fona )
  • • YGS puan cetveli
  • • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 

VOLGOGRAD DEVLET TIP ÜNİVERSİTESİ Ön Başvuru Formu

 

FORMU KONTROL ETTİKTEN SONRA '' Formu Gönder '' butonuna tıklayınız